چگونه می توانیم در منزل به راحتی پیتزا درست کنیم؟

طرز تهیه پیتزا در خانه

پیتزا در اصل غذای ایتالیایی می باشد و از جمله غذاهایی است، که درست کردن آن آشپزی را برای ما لذت بخش می کند.ما سعی نمودیم در مقاله از مجله آشپزی دیلی کوکس طرز تهیه چند نوع پیتزا که بسیار پرطرفدار بوده را آموزش داده، تا آشپزی آسانی را با این روش ها تجربه کنید.

پیتزا مخلوط

پیتزا مخلوط یکی از انواع پیتزاهای معروف و پرطرفدار در جهان می باشد و جالب توجه است، پیتزا مخلوط در هر کشوری تقریبا با مواد مختلفی تهیه می شود. مواد اولیه پیتزای مخلوط کالباس، سس کچاپ و پنیر پیتزا می باشد.

ما در این دستور تهیه از مخلوط گوشت چرخ کرده و کالباس استفاده کرده ایم، که طعم بی نظیری به پیتزا مخلوط ما داده است. شما می توانید در صورتی که تمایل نداشتید، گوشت چرخ کرده را از دستور  حذف نموده و یا می توانید، در صورت تمایل به جای گوشت چرخ کرده، از گوشت مرغ استفاده نمایید.

با مقدار مواد اولیه ی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است، شما عزیزان می توانید، برای تعداد 4 نفر پیتزا مخلوط تهیه کنید. کافی است در صورتی که می خواهید، مقدار کمتر یا بیشتری پیتزا مخلوط تهیه کنید، مقدار مواد آورده شده در دستور را ضرب یا تقسیم کنید.

مواد لازم جهت تهیه پیتزا مخلوط برای 4 نفر:

طرز تهیه پیتزا مخلوط

ابتدا پیاز را پوست گرفته و خوب شسته و روی تخته نگینی خرد می نماییم و درتابه ای روغن ریخته و روی حرارت کم اجازه می دهیم، کمی داغ شود؛ سپس پیاز را در روغن ریخته و تفت می دهیم، تا نرم شود و بعد گوشت چرخ کرده را به پیاز اضافه کرده و تفت می دهیم و بعد آویشن، نمک و فلفل سیاه را نیز به مواد اضافه کرده و مخلوط می کنیم، تا رنگ گوشت کاملا تغییر کند.(اگر تمایل داشتید، که گوشت کاملا پخته شود، می توانید در تابه کمی آب بریزید، تا گوشت به مرور زمان کاملا مغز پخت گردد و آب آن کاملاً تبخیر شود).

پس از تفت دادن و تبخیر شدن آب گوشت، حرارت زیر تابه را خاموش کرده و تابه را کنار می گذاریم. روی تخته آشپزخانه کالباس را به صورت مربع های ریز خرد می کنیم.

قارچ ها را به خوبی شسته و یا پوست گرفته بعد با آب کمی می شوییم و آنها را روی تخته به شکل ورقه ورقه برش می زنیم .فلفل دلمه ای را  نیز می شوییم و روی تخته ابتدا و انتهای آن را با چاقو کاملا جدا کرده و تخمه های داخل آن را کاملا خارج می کنیم و از وسط نصف کرده و از طول یا عمودی آنها را برش زده  و سپس افقی برش می زنیم و می بینید که به صورت مربع های کوچک درآمدند و بعد چند عدد زیتون (به دلخواه) نیز به صورت حلقه ای برش می زنیم.

فر را روشن کرده و روی درجه حرارت 180 سانتیگراد قرار می دهیم، تا گرم شود.

پس از آماده کردن خمیر پیتزا خانگی خود و یا اگر آماده خریداری کرده اید، در ظرف مخصوص خمیر را می گذاریم و در تابه ای کوچک کمی روغن ریخته، کمی که داغ شد، رب گوجه فرنگی را کمی در آن تفت داده و بر روی خمیر می ریزیم و با پشت قاشق روی آن کاملا پخش می کنیم؛ سپس پنیر پیتزا را نیز روی سس پخش کرده و گوشت و کالباس را نیز روی پنیر ریخته و قارچ، فلفل دلمه ای و ذرت را نیز در لایه بعدی روی مواد پیتزای خود پخش می کنیم و در آخر نیز دوباره پنیر پیتزا، روی مواد می ریزیم و برای بهتر شدن ظاهر پیتزا، زیتون و مقداری از فلفل دلمه ای و قارچ، ذرت ریخته و در پایان پیتزا را به مدت 20 دقیقه داخل فر قرار می دهیم، تا پنیر کاملاً آب شود و رنگ آن طلایی گردد. پس از پخت، پیتزا را از فر خارج کرده و با سس کچاب نوش جان نمایید.

پیتزا استیک وسیر

پیتزا استیک و سیر یکی دیگر از پیتزاهای خوشمزه و لذیذ است، که می توانید به راحتی در منزل خود تهیه نمایید. در این آموزش آشپزی بر آن شدیم، تا دستور پخت پیتزا استیک، را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای تهیه مواد پیتزا استیک و سیر برای 4 نفر:

طرز تهیه:

در مرحله اول ابتدا گوشت را به خوبی شسته و ورقه ای خرد نموده و در داخل یک ماهیتابه مناسب همراه با روغن تفت داده، تا گوشت ترد شده و پخته شود.

اکنون سیر را پوست کنده، شسته و رنده کنید. همچنین جعفری را در اندازه ریز خرد نموده و سیر، پنیر پارمسان، جعفری و نمک و روغن را در داخل یک مخلوط کن ریخته و مواد را کاملا ترکیب کنید.

در مرحله بعد، خمیر پیتزا را در داخل سینی فر قرار داده و مخلوط مواد میکس شده را، روی خمیر پیتزا قرار داده و بر روی مخلوط مواد یک لایه پنیر پیتزا ریخته و سپس لایه بعدی گوشت را اضافه نموده و مقداری پنیرپیتزا بر روی گوشت بریزید. اگر تمایل داشتید، می توانید از فلفل دلمه ای خرد شده ، برای تزیین روی پیتزا استفاده کنید.

فر را بر روی درجه حرارت 220 درجه سانتی گراد قرار داده و پیتزا را به مدت 20 دقیقه در داخل آن قرار دهید، تا به خوبی پخته شود. پس از زمان گفته شده، پیتزای شما آماده شده و می توانید از داخل سینی بیرون آورده و در اندازه های مناسب برش زده و نوش جان بفرمایید.

پیتزا پپرونی

 یکی دیگر از پیتزاهای پرطرفدار، پیتزا پپرونی می باشد، کهعلاوه بر اینکه از شهرت جهانی برخوردار است، در کشور عزیزمان ایران هم طرفداران بسیاری دارد. پیتزا پپرونی با یک نوع سوسیس مخصوص تهیه می گردد، که پپرونی نام دارد و به همین دلیل به نام پیتزا پپرونی شناخته شده است.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته شده، می توانید برای 4 نفر پیتزا پپرونی تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه پیتزا پپرونی

طرز تهیه پیتزا پپرونی

ابتدا سوسیس پپرونی را روی تخته ورقه ورقه برش می دهیم و سپس فلفل دلمه ای را شسته و وسط آن را خالی کرده و روی تخته برش های عمودی داده و سپس افقی خرد کرده، تا به صورت مربع های ریز در بیاید و بعد گوجه فرنگی را خوب شسته و داخل آن را با دقت خالی می نماییم ،زیرا در پیتزا باعث می شود، خمیرپیتزا خیس شود، پس فقط قسمت گوشت دار آن را خرد کرده، به صورت مربع های کوچک در می آوریم و مواد خرد شده را در بشقابی می ریزیم.

سپس فر را روشن کرده و روی  درجه حرارت 180 سانتیگراد قرار می دهیم، تا گرم شود، سپس خمیر پیتزا را در کف ظرف یا سینی می گذاریم، روی سطح خمیرپیتزا سس کچاب می ریزیم و با کف قاشق آن را روی خمیر کاملا می مالیم، تا تمام نقاط خمیر به سس آغشته شود و بعد نصف پنیر را روی خمیر ریخته و دقیقا سعی می کنیم، پنیر را نیز مانند سس به همه جای خمیر بریزیم و لایه لایه مواد خرد شده را نیز روی پنیر ریخته، به این صورت که سوسیس خرد شده را روی پنیر پخش کرده و سپس فلفل دلمه ای را روی سوسیس ریخته و در پایان گوجه فرنگی ها را روی کل سطح مواد می ریزیم و به هر میزان که تمایل داشتید، آویشن روی مواد پاشیده و باقی پنیر پیتزای خود را روی سطح مواد می ریزیم، تا به خوبی مواد پیتزا ما را پوشش دهد.

در آخر پیتزا را در فر قرار داده، تا پنیرپیتزای آن آب شود و به رنگ طلایی درآید و پیتزا دارای حجم گردد و در اصطلاح پف کند. برای طی شدن این فرآیند 15 الی 20 دقیقه زمان لازم است. پس از گذشت زمان گفته شده، پیتزای آماده شده و میتوانید آن را از فر خارج کنید و با سس کچاب میل نمایید.

 امیدوارم با دستورات آشپزی که در بالا آورده شد، پیتزاهای خوشمزه ای تهیه کرده و نوش جان بفرمایید.

خروج از نسخه موبایل