طرز تهیه قهوه موکای کافی شاپی در منزل

طرز تهیه قهوه موکا

امروزه قهوه و انواع نوشیدنی‌هایی که با آن درست می‌شود، بسیار طرفدار دارد. قهوه به عنوان پر استفاده ترین نوشیدنی در جهان شناخته می‌شود. بسیاری افراد در صبحانه و یا اکثر میان وعده‌های خود و حتی با ناهار و شام خود قهوه میل می‌کنند. این نوشیدنی را علاوه بر قهوه می‌توان با مواد دیگری چون شکلات تلخ یا شیر شکلاتی درست کرد. اساس اصلی کافه موکا کافه لاته‌ای با اسپرسو و شیر داغ است. نام دیگر این نوشیدنی گرم، موکاچینو می‌باشد.کافه موکا ممکن است شکلات داغ به همراه قهوه اسپرسو بوده که طرفداران زیادی دارد. می‌توان برای تزئین این نوشیدنی می‌توان بالای آن را با لایه‌ای شیر، خامه و شکلات داغ پوشاند. اضافه کردن اندکی پودر کاکائو با مارشملو طعمی خاص به این نوشیدنی می‌دهد. در نوع سفید قهوه موکا از شکلات شیری استفاده می‌گردد.

شیوه درست کردن قهوه موکای کافی شاپی

برای درست کردن این نوشیدنی خوشمزه در ابتدا مواد زیر را نسبت گفته شده تهیه کنید. این مقدار برای یک نفر است. برای درست کردن نوشیدنی برای افراد بیشتر این مواد را به همان نسبت تهیه نمایید.

برای درست کردن این نوشیدنی خوشمزه ابتدا قهوه را به همراه آب با حرارت ملایم گرم می‌کنیم و تا به جوش آمدن آن صبر می‌کنیم. قهوه را از روی حرارت برداشته و شیر را که از قبل گرم شده را با شکلات‌ها به قهوه اضافه می‌کنیم. پودر کاکائو را به قهوه و شیر اضافه کرده و آن را لایه لایه در داخل لیوان می‌ریزیم. می‌توان این نوشیدنی را با خامه، دارچین و سس شکلات تزئین نمود. پس از اندکی خنک شدن این قهوه خوشمزه آماده میل شدن است. امکان سرو کردن این نوشیدنی به صورت کاملا سرد وجود دارد. برای این کار پس از اتمام یافتن و اماده شدن نوشیدنی آن را در داخل یخچال بگذارید. غلظت این نوشیدنی به وسیله شیر آن تعیین می‌شود. هر چه مقدار شیرکمتر باشید، غلظت قهوه بالاتر خواهد رفت. برای افرادی که موکا را به صورت سرد سرو می‌کنند، به جای خامه می‌توان از بستنی استفاده کرد.

دستور دوم برای قهوه موکای کافی شاپی

در این دستور سعی داریم تا به شیوه‌ای متفاوت درست کردن موکا را یاد بدهیم. برای درست کردن قهوه و سس آن به صورت جداگانه درست می‌شود. مواد زیر برای مناسب 2 نفر است.

مواد لازم برای تهیه ۲ فنجان قهوه موکا

مواد لازم برای تهیه سس شکلاتی

در ابتدا سس را درست کرده و منتظر می‌مانیم تا انتهای درست کردن موکا سرد شود. قند، وانیل و پودر کاکائو را به همراه نصف فنجان آب جوش گفته شده در یک قهوه جوش مخلوط نمائید. آن را روی حرارت گذاشته و منتظر جوشیدن آن‌ها شوید. پس از غلیظ شدن آن می‌توان آن را از روی گاز برداشته و به سراغ درست کردن موکا بروید.

برای این دستور قهوه اسپرسو مورد نیاز است. اما بسیاری از کافی شاپ‌ها از نسکافه نیز استفاده می‌کنند. یک قاشق مرباخوری نسکافه برای تهیه این نوشیدنی کافی است. نسکافه را با آب جوش مخلوط کنید. سپس شیر را در شیر جوش ریخته و روی گاز بگذارید. می‌توان از قابلمه کوچک نیز برای این کار استفاده کرد. پس از رسیدن شیر به دمای جوش خود، گاز را خاموش کنید. به وسیله یک همزن شیر را هم زده تا جایی که حجم آن دو برابر حجم کف تشکیل شده دو برابر خود شیر باشد. فنجان‌ها را آماده کرده و سس را که از قبل اماده شده در درون آن‌ها بریزید. قهوه را آرام آرام روی سس، تا ارتفاع دو سوم فنجان‌ها ریخته و کف شیر را با یک قاشق روی قهوه بگذارید. روی کف شیر، خامه یا خامه فرم گرفته را ریخته و مقداری سس شکلاتی روی آن بریزید. اکنون موکای شما اماده سرو می‌باشد. می‌توان برای سالم‌تر بودن این نوشیدنی از اضافه کردن خامه در آن صرف نظر کرد.

دستور قهوه موکا خامه ای شکلاتی

برای این نوشیدنی کافی است تا مواد زیر را تهیه کرده و با توجه به دستور گفته شده موکای شکلاتی درست کنید.

ابتدا قهوه را دم کرده و آن را با فنجانی آب سرد ترکیب کنید. آن را داخل شیر جوش یا قابلمه‌ای کوچک ریخته و حرارت ملایم دهید. منتظر به جوش آمدن آن بوده و بالافاصله آن را از روی گاز بردارید. شیر را روی حرارت قرار داده تا به جوش بیاید. زیر آن را کم کرده . شکلات را به آن اضافه نمایید. شیر و شکلات را به خوبی هم زده و در انتها به آن خامه، شکر و قهوه دم کرده را به آن اضافه کنید. تمامی مواد را روی حرارت ملایم گذاشته و تا رسیدن به غلظت مورد نظر صبر نمائید. پس از خاموش کردن گاز و ریختن آن داخل لیوان یا فنجان مورد نظر، دارچین و وانیل را روی آن بریزید. می‌توان این نوشیدنی را با خامه تزئین کنید.

سخن پایانی

شیوه‌های درست کردن موکا متفاوت بوده و به همین دلیل دستورهای متفاوتی برای آن وجود دارد. می‌توانید از هر کدام از دستورهای گفته شده که با سلیقه شما متناسب است، استفاده کنید. اضافه کردن خامه و یا دیگر چاشنی‌ها به این نوشیدنی اختیاری بوده اما با خامه و یا شکلات، طعم بسیار متفاوتی را تجربه خواهید کرد. به جای پودر شکلات می‌توان از سس شکلات استفاده کرد. برای تلخ شدن قهوه خود از قهوه تلخ استفاده نمائید. حتما این نوشیدنی را با اسپرسو امتحان کنید.

خروج از نسخه موبایل