طرز تهیه شیر پسته غلیظ مخصوص و خوشمزه

شیر پسته از آن نوشیدنی‌های خنکی است که دل هر ایرانی را به‌سوی خود جذب می‌کند. میان وعده مغذی و خوشمزه که در یک روز گرم تابستانی، لحظات شیرینی را برایتان به ارمغان می‌آورد. در ادامه این مقاله از مجله آشپزی دیلی کوکس قصد داریم شما را با طرز تهیه شیر پسته غلیظ آشنا کنیم. این طرز تهیه بسیار آسان است و حتی در خانه نیز می‌توانید از آن بهره ببرید.

میلک‌شیک (milk shake)

در ابتدا اجازه دهید؛ توضیح مختصری درباره میلک‌شیک دهیم تا از قبل دید کلی نسبت به طرز تهیه شیر پسته غلیظ به دست اورید. میلک‌شیک (milk shake) یک نوشیدنی خنک و بسیار خوش‌طعم بوده که در طعم‌های گوناگون تهیه می‌شود. این نوشیدنی امروزه در جهان طرف‌دارهای زیادی کسب کرده تا جایی که کمتر کسی پیدا می‌شود که تابستان خود را بدون میلک‌شیک سپری کند. یکی از انواع میلک‌شیک همان شیر پسته ایرانی است که در ادامه به طرز تهیه این نوشیدنی خواهیم پرداخت. در ایالت متحده امریکا برای تهیه یک نوشیدنی خاص تصمیم گرفته شد؛ بستنی، شکر و شیر را با یکدیگر مخلوط کنند و سپس هم بزنند. سرانجام نوشیدنی میلک‌شیک تهیه و در سراسر دنیا با استقبال چشم‌گیری مواجه شد. همان‌طور که گفتیم پایه اصلی این نوشیدنی‌ها بستنی، شکر و شیر است و می‌تواند با مواد دیگر نیز ترکیب شوند.

طرز تهیه شیر پسته غلیظ بدون بستنی

این طرز تهیه بسیار ساده اما خوشمزه است. با رعایت نکات گفته شده در آخر می‌توانید شیر پسته غلیظ خود را تهیه کنید.

·         مواد لازم برای ۲ نفر

طرز تهیه شیر پسته غلیظ

پس از دو یا سه دقیقه، مخلوط ما باید کاملاً یکدست شود. در این مرحله عسل را به همراه گلاب و ثعلب اضافه می‌کنیم. سپس دوباره مواد را میکس می‌کرده تا به طور کامل یکدست شوند. همان‌طور که مشاهده می‌کنید در تمام مراحل باید مواد را دوباره مخلوط کنیم و هم بزنیم. به دلیل این فرایند است که به این نوشیدنی میلک‌شیک یا شیرِ تکان داده و هم زده شده گفته می‌شود.

طرز تهیه شیر پسته غلیظ با بستنی

طرز تهیه شیر پسته با بستنی نیز مانند طرز تهیه شیر پسته بدون بستنی است. تنها تفاوت آنها در استفاده کردن از بستی در مراحل اولیه به‌جای شیر یخ‌زده است. در ادامه مواد لازم برای این نوع شیر پسته را نیز قرار دادیم. به یاد داشته باشید که باید بستی خنک را همان اول به مخلوط‌کن اضافه کنید.

مواد لازم

سخن آخر

امیدواریم از این طرز تهیه شیر پسته غلیظ در وب‌سایت دیلی کوکس نهایت استفاده را برده باشید. این نوشیدنی به دلیل داشتن شیر و پسته بسیار مغذی است؛ بنابراین حتماً آن را درست کنید. در روزهای گرم تابستانی یا حتی ماه‌های دیگر سال این نوشیدنی ایرانی را بنوشید و از آن لذت ببرید.

خروج از نسخه موبایل