طرز تهیه ته چین مرغ مجلسی و خوشمزه

یکی از محبوب‌ترین غذا‌های ایرانی که جزو غذاهای مجلسی به شمار می‌آید، ته چین است. ته چین با روش‌ها و مواد متفاوتی تهیه می‌شود. هرکدام  از آنها با داشتن طعم و مزه مخصوص به خود، محبوبیت خاصی در سفره‌های ایرانی دارند. معروف‌ترین مدل ته چین، ته چین مرغ است که با گوشت مرغ خالص و معمولاً بدون استخوان تهیه می‌شود. در این مطلب از مجله آشپزی دیلی کوکس طرز تهیه ته چین مرغ به شما آموزش داده‌ایم.

مواد موردنیاز

در ابتدا مواد موردنیاز برای تهیه یک ته چین بسیار خوشمزه را ذکر می‌کنیم.

باید اشاره کرد که بعضی مواد به‌صورت سلیقه‌ای در طرز تهیه ته چین مورداستفاده قرار می‌گیرند. برای مثال در برخی دستورپخت‌ها از خلال پسته، خلال بادام و یا برگ‌بو در این غذا استفاده می‌شود.

طرز تهیه ته‌ چین مرغ

در ادامه طرز تهیه ته چین مرغ را در چهار مرحله به طور کامل برایتان توضیح داده‌ایم. شما می‌توانید به طور کامل از روی این چهار مرحله، یک ته چین بسیار لذیذ طبخ کنید.

مرحله اول

در ابتدا به سراغ آماده‌سازی مرغ می‌رویم. سینه مرغ را با پیاز خرد شده و فلفل و زردچوبه داخل قابلمه بریزید. بعدازاین مقداری آب روی آن بریزید و به آن‌وقت بدهید تا به طور کامل پخته شود. گرفتن بوی مرغ در اینجا مهم‌ترین کار است. بعد از اینکه مطمئن شدید مرغ‌ها به طور کامل پختند، آن را از قابلمه خارج کنید و اجازه دهید کمی سرد شود. سپس تکه‌های مرغ را به طور کامل ریش‌ریش کنید. این کار برای پخش شدن مرغ در تمام نقاط ته چین انجام می‌شود.

مرحله دوم

در مرحله دوم از طرز تهیه ته چین مرغ، در یک ماهیتابه کره ذوب شده را بریزید. سپس به آن زرشک را اضافه کنید. بعد از اینکه کمی زرشک را تفت دادید به آن گلاب و شکر را نیز بیافزایید. شما در این مرحله باید فقط به تفت دادن زرشک برسید. دقت داشته باشید که زرشک به طور کامل و بیش از حد سرخ نشود.

مرحله سوم

سومین مرحله از طرز تهیه ته چین مرغ به درست‌کردن مایع مخصوص آن تعلق دارد. در اینجا شما باید تخم‌مرغ‌ها را در یک کاسه بشکنید و هم بزنید تا به طور کامل مخلوط شوند. سپس به این مایع به میزان لازم نمک و فلفل بیافزایید. در ادامه ماست را به آن نیز اضافه کنید. بعد از آن زعفران را به‌آرامی درون آن بریزید تا رنگ خوبی به خود بگیرد.

بهتر است که از ماست چکیده شده در این مرحله استفاده کنید. زیرا ماست چکیده شده باعث انسجام بهتر ته چین می‌شود. اما اگر فقط ماست معمولی در خانه دارید هم مشکلی نیست. چراکه می‌توانید به‌راحتی یک ماست چکیده شده خوشمزه برای استفاده در طرز تهیه ته چین مرغ درست کنید. کافی است که ماست خود را درون یک ‌پارچه نخی تمیز بریزید. سپس اجازه دهید که آب اضافی درون ماست به طور کامل خارج شود. می‌توانید کمی به آن نمک اضافه کنید تا ترشی ماست زیاد نشود.

در ادامه مرغ خود را با کمی ادویه سرخ کنید و یا آن را به همین صورت به مواد خود اضافه کنید. سرخ کردن مرغ باعث تردی بیشتر آن در ته چین می‌شود.

مرحله چهارم

چهارمین مرحله در طرز تهیه ته چین مرغ، مربوط به پختن برنج است. باید برنج خود را از قبل خیس کنید تا به‌راحتی بتوانید آن را بپزید. برنج را در قابلمه به کمک آب بپزید و اجازه دهید که به‌آرامی پخته شود. قبل از این که برنج‌ها به طور کامل نرم و پخته شوند، در حالتی که کمی زنده‌بودن آن مشخص شود، آن را آبکش کنید.

مرحله آخر

در مرحله آخر از طرز تهیه ته چین مرغ به مخلوط کردن مواد می‌رسیم. کافی است که در یک ظرف مرغ و بقیه مواد را مخلوط کنید. سپس یک‌سوم مواد مخلوط شده را داخل قابلمه بریزید. در این مرحله از طرز تهیه ته چین مرغ، باید کمی فشار روی برنج بگذارید. این کار موجب می‌شود تا برنج و دیگر مواد در کف قابلمه فشرده و محکم شوند. سپس بقیه مواد را به‌آرامی اضافه کنید. دقت داشته باشید که مواد در همه‌جا به‌صورت یکسان پخش شده باشند. قابلمه را روی حرارت بسیار کم و شعله‌پخش‌کن قرار دهید. بهتر است که مدت‌زمان نزدیک به ۵۰ دقیقه وقت بدهید، تا طرز تهیه ته‌چین نتیجه خوبی داشته باشد. برای طلایی شدن روی ته چین می‌توانید قبل از اضافه کردن دو سوم دیگر مواد شعله زیر قابلمه را زیاد کنید تا برنج رنگ بهتری به خود بگیرد.

آیا از فر هم میتوان برای پخت ته‌چین استفاده کرد؟

در این مرحله از طرز تهیه ته چین مرغ می‌توانید از ظرف پیرکس و فر برای پختن ته چین استفاده کنید. کافی است که ظرف خود را کمی با روغن چرب کنید. سپس مواد را داخل آن به همان شکلی که برای قابلمه توضیح دادیم، بریزید. بعد روی ظرف را با یک فویل بپوشانید و آن را در دمای ۱۸۰ درجه به مدت ۵۰ دقیقه در فر قرار دهید.

تزیین

برای درآوردن ته چین خود کافی است که از یک سینی و یا بشقاب بزرگ کمک بگیرید. سینی را به‌عنوان یک در روی قابلمه قرار دهید و به‌سرعت قابلمه را برگردانید. ته چین به‌راحتی در سینی از ظرف خارج می‌شود. برای تزیین آن می‌توان از زرشک و خلال بادام و پسته نیز کمک گرفت.

مهم‌ترین نکات تهیه ته چین

در آخر

در این مطلب طرز تهیه ته چین مرغ را به طور کامل برای شما توضیح دادیم. امیدواریم این غذا را طبخ کرده و از میل‌کردن آن لذت ببرید.

خروج از نسخه موبایل